Kodėl skauda galvą? PDF Spausdinti El. paštas

Smegenų audinys pats savaime nėra jautrus skausmui, nes jis praktiškai neturi skausmo receptorių ir todėl smegenų audinio neskauda net ir tada, kai smegenys pažeidžiami. Kodėl tada taip dažnai skauda galvą? Reikalas tas, kad galvos skausmą sukelia aplink smegenis esančių skausmui jautrių audinių ir struktūrų sutrikimai.

Reikia turėti mintyje, kad bendrai paėmus, skausmas yra sudėtingo proceso dalis įspėjanti, kad prasideda audinio pažeidimas. Skausmo intensyvumas skirtinguose audiniuose visų pirma priklauso nuo to, koks šiame audinyje nervų skaidulų, perduodančių skausmo impulsus, tinklo tankis. Galvos srityje esančios nervų skaidulos atsišakoja nuo trišakio nervo, kuris atsakingas už didžiausios galvos odos dalies jautrumą.

Galvos skausmo priežastys gali būti labai įvairios.

Galvos skausmą gali sukelti stresas, osteochondrozė, kai kurių elementų (kalio, magnio, fosforo) trūkumas organizme, pakitęs kraujospūdis, infekcinės ligos, smegenų kraujotakos sutrikimai (pvz., kraujo išsiliejimas į smegenis), taip pat įvairios rimtos ligos, pavyzdžiui, meningitas ar smegenų auglys.

Galvą gali imti skaudėti apsinuodijus maistu, sutrikus virškinimui, smarkiai susijaudinus, pakeitus miego režimą.

Dažnai galvos skausmo priežastis būna susijusi su smegenų kraujagyslėmis. Šiose kraujagyslėse yra daug nervų skaidulų ir todėl jos labai jautriai reaguoja į įvairius dirgiklius. Be to, jos yra jautrios hormonų lygmeniui ir orų kaitai.

Maždaug 25% galvos skausmo atvejų priežastimi tampa pakaušio ir antakių srities raumenys. Šis skausmas vadinamas stuburo kaklinės srities sukeltu galvos skausmu.

 

Toliau skaitykite:

- Galvos skausmai
- Kamuoja migrena?
- Skausmingas PMS
- Vaistai nuo skausmo
Cefaly

 

 

AddThis Social Bookmark Button