Galvos skausmas PDF Spausdinti El. paštas

Galvos skausmas – tai vienas dažniausiai pasitaikančių sveikatos sutrikimų, kai pacientas jaučia skausmą bet kurioje galvos arba kaklo srityje. Galvos skausmas gali būti daugybės įvairiausių galvos ir kaklo būvių ar ligų simptomu.

Pagal statistiką, galvos skausmas – ypatingai dažnai pasitaikantis negalavimas. Nors kartą per metus galvos skausmą kenčia apie 80% žmonių, o kas ketvirtas žmogus bent du kartus per mėnesį vartoja skausmą malšinančias priemones. Kasdieniniu galvos skausmu skundžiasi 4–5%, o pasikartojančiais (chroniškais) – maždaug 70% vyrų ir moterų.

Šiuolaikinė medicina pripažįsta ir skiria daugiau kaip 200 skirtingų galvos skausmo rūšių. Dažniausiai galvos skausmai skirstomi pagal atsiradimo priežastį ir pobūdį.

Gydytojai vienbalsiai tvirtina, kad galvos skausmo kentėti negalima. Deja, net šiuolaikinei medicinai nėra lengva surasti jo priežastį. Neuropatologai teigia, kad galvos skausmo šaknys yra smegenyse, terapeutai mano, kad kraujagyslėse, o psichoterapeutai tvirtina, jog viskas kyla nuo streso (įtampos).

Laimei, tik 5% galvos skausmo priepuolių atvejų būtina skubiai hospitalizuoti ligonį. Kitais atvejais šį nemalonumą galima įveikti savarankiškai.

 

Toliau skaitykite:

- Kodėl skauda galvą?

- Galvos skausmai

- Migrena

- Skausmingas PMS

- Vaistai nuo skausmo

Cefaly

 

 

AddThis Social Bookmark Button