Kokie yra galvos skausmai? PDF Spausdinti El. paštas

Galvos skausmai kyla iš galvos ir kaklo srityse esančių skausmui jautrių struktūrų, kurios paprastai skirstomos į dvi kategorijas: esančios kaukolėje (kraujagyslių, smegenų dangalai ir kaukolės nervai) ir už kaukolės ribų (antkaulis, raumenys, nervai, kraujagyslės, poodiniai audiniai, akys, ausys, sinusai ir gleivinės).

Šiuolaikinei medicinai žinoma daugiau kaip 220 skirtingų galvos skausmo rūšių. Galvos skausmai skirstomi pagal atsiradimo priežastį ir pobūdį, tačiau kliniškai abi klasifikacijos nėra griežtai atribotos.

Pagal priežastis galvos skausmai skirstomi į šias grupes:

  • pirminiai (pasitaiko dažniausiai) – kai pats galvos skausmas jau yra liga; priežastys dar nėra visiškai ištirtos, todėl dažnai pirminius galvos skausmus sunku išgydyti (pvz., migrena, spaudimo sukeltas skausmas, klasterinis galvos skausmas);
  • antriniai (simptomatiniai) – pasireiškia kaip kitus sveikatos sutrikimus lydintys reiškiniai (pvz., po traumų, sergant meningitu ir kt.).

Pagal skausmo pobūdį galvos skausmai skirstomi į migreną, spaudimo sukeltą galvos skausmą, klasterinį galvos skausmą, kt. Šioje svetainėje rasite aprašytus gydymo metodus įvairiems galvos skausmų atvejams, tokiems kaip kraujagyslinis arba klasterinis galvos skausmas, potrauminis galvos skausmas, simptominė trišakio nervo neuralgija, esencialinė trišakio nervo neuralgija, kaktinio ančio uždegimas, "kito ryto" galvos skausmas, užpakalinės ar priekinės galvos dalies įtampos tipo galvos skausmas, įvairios migrenos rūšys, Hortono temporalinis arteritas, akinio nervo srities juostinė pūslelinė ir kt.

 

Išsamiau apie galvos skausmus skaitykite:

- Migrena
- Skausmingas PMS
- Vaistai nuo skausmo

 

 

AddThis Social Bookmark Button