„Cefaly“: jokio streso ir galvos skausmo PDF Spausdinti El. paštas

„Maniau, kad diena bus sunki, nes kamavo nerimas, skaudėjo galvą. Tačiau „Cefaly“ išgelbėjo – praėjo skausmas, pagerėjo nuotaika. Ir tai – tik per 20 minučių, ir be jokių vaistų“, – džiaugėsi Klaipėdos universiteto studentė Rosita, penktadienį Klaipėdos universiteto auditorijų komplekse „Studlendas“ įsikūrusioje „virtualioje kavinėje“ išbandžiusi Lietuvoje dar naują medicinos prietaisą.


Progą išbandyti šį aparatą suteikė čia vykusios tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos “Virtualūs instrumentai biomedicinoje 2012“ organizatoriai – Klaipėdos universiteto Medicinos technologijų katedra ir įgaliotasis prietaiso platintojas Lietuvoje UAB „Optifarma“.

Pajuto pozityvų poveikį

Panašių atsiliepimų apie Belgijoje pagamintą medicininį prietaisą „Cefaly“, kuriam suteiktas ISO medicinos sertifikatas, tąsyk išgirdome ir daugiau. Visi, panorę išbandyti šio prietaiso relaksacinę endorfinų programą, džiaugėsi pozityviu jo poveikiu.

„Prieš seansą buvo galvos sunkumas, apatija, o dabar to nebėra, esu rami, net linksma pasidarė“, – šypsojosi Dovilė.

„Man patiko. Dabar ramu ir gera. Tikras relaksas“, – skubėjo pasidžiaugti Vytautas.

Sunku patikėti – nejaugi jau nebereikia gerti skausmą malšinančių cheminių vaistų, raminamųjų prieš miegą, nes skausmą, nerimą, nemigą gali įveikti nedidelis prie kaktos tvirtinamas aparatas, elektriniais impulsais veikdamas galvos trišakio nervo sistemą? Įveikti taip lengvai, saugiai ir greitai?

„Tai tiesa“, – patvirtina verslo plėtros konsultantas Remigijus Gineitis, konferencijoje atstovaujantis UAB „Optifarma“, ir pasiūlo pačiai išbandyti „Cefaly“ poveikį. Kodėl gi ne? Nors galvos neskauda, tačiau po 20 minučių kutenimo užplūsta energijos banga, dingsta kausčiusi įtampa, pagerėja nuotaika.

Relaksacinė endorfinų programa tikrai veikia, – įsitikina visi „virtualios kavinės“ lankytojai. Veikia su kaupu, nes efektyviai malšina ir galvos skausmą.

Ką mano mokslininkai?

Ką apie neįtikimą „Cefaly“ poveikį žmogaus savijautai mano mokslininkai, dalyvavę konferencijoje? Jų nuomone, teigiamas aparato poveikis pasiekiamas sužadinus parasimpatinę nervų sistemą. Ir šis poveikis esąs ilgalaikis.

Natūraliu būdu, – teigė doc. Albinas Stankus, – parasimpatinė nervų sistema stimuliuojama aktyviai mankštinantis, atliekant jogos, kvėpavimo pratimus, tačiau įprastomis sąlygomis ne visada įmanoma tai atlikti efektyviai, todėl mokslininkai kuria stipresnes priemones, galinčias pagelbėti gydyti skausmą.

Vienos (Austrija) technikos universiteto biofizikos ir biomedicininės technikos profesorius Eugenijus Kaniušas teigė, kad panaši parasimpatinės nervų sistemos stimuliavimo technologija vystoma ir Vienoje.

„Veikia panašiai kaip „Cefaly“. Yra žmonių, kurie niekuo netiki, jie atvežami sulaužyti, o pro duris išeina savo kojomis, nes sužadinus parasimpatiką suaktyvėja vidinės žmogaus jėgos, pozityvūs relaksacijos procesai, pagerėja kraujotaka ir dėl to sumažėja skausmo židiniai, išplaunamos blogos medžiagos, atnešamas į tą vietą deguonis“, – pasakojo svečias iš užsienio.

Principas žinomas seniai

Pranešimą apie nemedikamentinį galvos skausmų gydymo metodą „Cefaly” skaitęs R. Gineitis papasakojo, jog pats skausmo malšinimo principas elektros impulsais žinomas labai seniai - dar senovės Romoje gydytojai migreną siūlė gydyti elektriniu unguriu. Pats principas, tik kitokia – implantų forma, seniai naudojamas skausmo klinikose. Šią brangią ir ne visiems prieinamą technologiją pakeitė medicininis prietaisas „Cefaly“. Jis patogus naudoti ir klinikose, ir namuose. Tik keli kartai per savaitę – ir juntamas ryškus teigiamas poveikis.

„Jei žmogus jį naudoja namuose, gydytojas gali vėliau patikrinti, ar pacientas teisingai gydėsi, kokią dozę gavo, – viskas įrašoma į kompiuterį ir gydytojas gali kruopščiai patikrinti gydymosi eigą. Tačiau tikruosius rezultatus parodo žmogaus savijauta“, – pasakojo R. Gineitis.

Aparatas itin vertinamas tų, kurie negali ar nenori gerti vaistų, o gydymo proceso metu nori išlikti visiškai sąmoningi ir šį savijautos modifikavimo procesą stebėti.

Kasdien naudojantis prietaisą žmogus akivaizdų rezultatą paprastai pajunta per mėnesį, o galutinis užfiksuojamas po trijų mėnesių.

Kol gydytojai svarsto, ar pirkti šį prietaisą pacientams, ar geriau gydyti juos vaistais, UAB „Optifarma“ norinčiam išbandyti jo veikimą žmogui už 145,20 lito jį išnuomoja – 40 dienų.

Agnė Litvinaitė

Nuoroda į straipsnį naujienų portale „Vakarų Lietuvos Medicina“ čia.

AddThis Social Bookmark Button